Parashikimi i motit për ditën e sotme

Ndryshe nga dita e djeshme ku moti u shoqërua me reshje shiu dita e sotme do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.

Sipas MeteoAlb pjesa e parë e ditës do të jetë me kthjellime dhe vranësira të lehta.  Por në mesditë dhe në vijim parashikohet të kemi përmirësim gradual te kushteve atmosferike duke i zhvendosur vranësirat drejt zonave Lindore dhe Veriore.

Temperaturat e ajrit do të ulen në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat nga -3°C deri në 16°C.

Era do fryjë mesatare në tokë dhe e fortë në det me shpejtësi 50 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzimi 4 ballë.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu