Koronavirusi/ Maqedonia e Veriut, të infektuar edhe personeli mjekësor

Në Maqedoninë e veriut, numri i të prekurve ka arritur deri në 31. Lajmin e ka bërë të ditur vetë Ministria e Shëndetësisë.

Sipas një lajmi i bërë i ditur nga Ministria e Shëndetsisë, është raportuar se ditën e djeshme 10 pacientë janë testuar dhe 5 prej tyre kanë rezultuar pozitivë me koronavirus.

Pozitive ka dalë një grua nga Shkupi dhe 4 profesionistë të kujdesit shëndetësor, dy mjekë dhe dy infermiere nga Dibra.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu