Koronavirusi/ Vlorë, nis trajnimi i mjekëve dhe infermierëve

Vlorë – Sipas situatës së krijuar nga koronavirusi, në Vlorë ka nisur trajnimi i personelit mjekësor. Janë 300 infermierë dhe mjekë, të cilët do të marrin leksione cdo ditë nga ora 8:00 deri në orën 14:00.

Çdo ditë do të trajnohen 30 mjekë dhe infermierë. Ata do të marrin 6 leksione që zgjasin nga 1 orë secili.

Pas përfundimit të trajnimit të mjekëve dhe infermierëve të spitalit do të nisë trajnimi i vullnetarëve që janë angazhuar nga Vlora.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu