Gjelbërohet një nga zonat më të ndotura të Bulqizës; Ja si duket tani

Bulqizë – Bashkia Bulqizë ka vijuar punën intensive për pastrimin e mbetjeve inerte në hyrje të qytetit të vjetër, për ta kthyer atë në një zonë të gjelbëruar.

Pas pastrimit të mbetjeve inerte, ishte edhe Kryetari i Bashkisë Lefter Alla që së bashku me punonjësit e Drejtorisë së shërbimeve utilitare dhe komunitare,  ndihmoi në mbjelljen e fidanëve të rinj.

Z.Alla u bën apel qytetarëve që ta mbajmë sa më pastër ambientet e përbashkëta dhe t’i kthejmë ata në parqe e vende që do t’i japin frymëmarrje qytetit.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu