Përse fëmijët janë më pak të rrezikuar nga koronavirusi?

Virxhinia | Nga të dhënat e bëra publike duket se ata që kanë më shumë simptoma dhe komplikime nga koronavirusi janë njerëzit e moshës së tretë, pra të moshuarit. Përse ky virus duket se i kursen fëmijët? Për Zërin e Amerikës përgjigjet Steven Zeichner, drejtues i Divizionit të Sëmundjeve Infektive Pediatrike, pranë Universitetit të Virxhinias.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu