Ministrja Rexhepi: Nuk është momenti të kemi mospajtime

PRISHTINE- Ministrja e Administrimit të Pushtetit Lokal, Emilija Rexhepi u shpreh kundër rrëzimit të qeverisë Kurti, duke thënë se ekzekutivi duhet të ndihmohet në luftën kundër përhapjes së Covid-19, e jo të bëhen mocione të tilla.

Ministrja nga komunitetet jo shumicë, tha se të gjithë, përfshirë partnerin e koalicionit janë pajtuar me programin qeverisës dhe nuk duhet të ketë dallime.

Ajo në vend të mocionit të mosbesimit kërkoi nga deputetët të ndihmojnë qeverinë për luftimin e koronavirusit./KosovaPress/

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu