Sekretari amerikan i Shtetit, Mike Pompeo e ka mirëpritur vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë

Sekretari amerikan i Shtetit Mike Pompeo me anë të një statusi në rrejtin social “twitter”ka thene se e ka mirëpritur vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut.

Ai ka theksuar se ShBA mbetet partner i Shqipërisë në çdo hap të rrugës së saj në integrimin europian.

MIKE POMPEO: Ne mirëpresim vendimin e Këshillit Europian për të hapur negociatat e pranimit me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Shtetet e Bashkuara do të mbeten partneri juaj në çdo hap të rrugës.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu