Tërmet i fuqishëm në Detin Mesdhe; lëkundjet u ndjenë edhe në Shqipëri

Mesdhe | Një tërmet i fuqishëm ka rënë mbrëmë në prag mesnate, në orën 23:43, në Detin Mesdhe.

Lëkundjet kanë qenë me magnitudë 6.2 ballë Rihter, 10 kilometra thellësi dhe me epiqendër 240 km në jugperëndim të Methonit të Greqisë.

Lëkundjet e tërmetit u ndjenë në Greqi, Itali, Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Malin e Zi dhe në Libi në jug.

Sipas EMSC, ky tërmet klasifikohet si tërmet i shkallës 3.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu