Zyrtare/ Milot Rashica do të largohet nga Werder Bremen

Menaxheri i Werder Bremen, Frank Baumann ka konfirmuar largimin e Milot Rashicës këtë sezon veror.

“Rashica është shumë i interesuar për të thënë lamtumirë dhe që tifozët e Werderit ta kujtojnë atë në mënyrë pozitive”, ka thënë Baumann të premten, raporton Kicker.

“Është në rregull për Milotin që të bëj hapin e ardhshëm. Është normale për të që të ngjallë interes. Unë besoj fuqishëm se do të mblidhemi dhe do të gjejmë një zgjidhje të përbashkët”.

Rashica po kërkohet nga disa skuadra të ndryshme evropiane.

Kurse, RB Peipzigu mbetet favoriti kryesor për të nënshkruar me yllin kosovar.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu