Kursi i këmbimit/ Leku forcon pozitat ndaj dollarit, zhvlerësohet ndaj euros

TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të hënën, leku forcoi pozitat në raport me dollarin amerikan dhe u zhvlerësua ndaj euros, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, dollari këmbehet me 110.42 lekë ose 0.28 lekë më pak se në fundjavë.

Ndërsa euroja u forcua me 0.04 lekë dhe këmbehet me 124.27 lekë.

Këtë fillimjave, leku forcoi pozitat edhe ndaj paundit britanik e frangës zvicerane.

Sot monedha britanike këmbehet me 136.09 lekë ose 1.23 lekë më pas se ne fundjave dhe franga zvicerane u zhvlerësua me 0.13 lekë dhe këmbehet me 116.70 lekë.

Monedha Kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar Amerikan USD 110.42 -0.28
Euro EUR 124.27 +0.04
Poundi Britanik GBP 136.09 -1.23
Franga Zvicerane CHF 116.70 -0.13
Jeni Japonez (100) JPY 102.97 -0.59
Dollari Australian AUD 75.94 -0.28
Dollari Kanadez CAD 80.86 -0.27
Korona Suedeze SEK 11.85 -0.03
Korona Norvegjeze NOK 11.41 -0.04
Korona Daneze DKK 16.69 +0.02
SDR SDR 152.20 -0.28
Ari(OZ 1) XAU 195278.58 +213.96
Argjend(OZ 1) XAG 1966.58 -5.27
Juani Kinez (onshore) CNY 15.60 -0.04
Juani Kinez (offshore) CNH 15.61 -0.01
Lira Turke TRY 16.12 -0.03

/atsh

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu