Bashkia Bulqizë ndihmon me pako ushqimore 200 familje në nevojë, me rastin e Kurban Bajramit

Bulqizë | Në kuadër të festës së Kurban Bajramit, Bashkia Bulqizë ka vendosur t’iu gjendet pranë disa prej familjeve më në nevojë të saj, duke iu shpërndarë pako me ushqime.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryebashkiaku Lefter Alla, i cili nëpërmjet një postimi në “Facebook” shkruan se janë shpërnadarë pako për 200 familje në nevojë, në qytet dhe në të gjitha njësitë administrative.

Postimi i plotë i kryebashkiakut Alla:

Pas Bulqizës, Gjoricës dhe Shupenzës, vijuam me shpërndarjen e 200 pakove ushqimore në të gjitha njësitë administrative të Bashkisë sonë, në prag të festës së Kurban Bajramit 📦🕌
U gjendëm pranë disa prej familjeve më në nevojë në #Gjoricë#Shupenzë#Zerqan#Fushë-Bulqizë#Martanesh#Ostren dhe #Trebisht 📌
Le ta shfrytëzojmë këtë festë për të treguar vlerat tona dhe për të ndarë mirësi me të tjerët! 🤲🏻🕌🕋

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

Fotografia e Lefter Alla - Faqja zyrtare

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu