Java e fundit e Seria A/ Si do të mbyllet sezoni i 2019/2020?

Ditën e sotme do të luhen java e fundit e Seria A në Itali. Ndeshja e parë do të startojë në orën 18:00 mes Brescias dhe Sampodorias në “Stadio Mario Rigamonti”.

Ndeshjet vijuese do të luhen në 20:45: 

Milan – Cagliari në “Stadio nGiuseppe Meazza”

Juventus – Roma në “Alliaz Stadium”

Por ndeshja që pritet shumë nga tifozët është Atalanta – Inter, ndeshje kjo e cila do të vendosi se cila do të qëndroj në vendin e dytë. Në garë për vendin e dytë është edhe Lazio e cila do të ndeshet me Napolin në 20:45.

Momentalisht Inter ka 79 pikë, ndërsa Atalanta dhe Lazio 78 pikë.

Lojtarët e Inter-it do të veshin sonte fanellën e re e cila do të jetë në dispozicion në sezon 2020-2021.

Më foton e mëposhtme është krahasimi i Atalantas me Interin gjatë sezonit 2019/2020

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu