Sulmi i Metës ndaj medias/ Denaj: Liria e fjalës duhet të mbështetet nga të gjithë

TIRANË- Ministrja e Financave dhe Ekonomisë, Anila Denaj dënoi sot atë që e quan sulm i institucionit të Presidentit ndaj medies.

“Distancohemi nga akti i fundit i institucionit të Presidentit kundrejt medieve”, deklaroi ministrja Denaj.

Sipas saj, liria e fjalës duhet të gjejë gjithmonë mbështetjen e të gjithëve, sidomos kur është duke kryer detyrën e saj parësore, hedhjen dritë mbi hijet e paligjshmërisë.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu