VIDEO/ Gazetari i BBC turpërohet gjatë transmetimit ‘live’, nuk e dinte që ishte hapur kamera

Një situatë e pazakontë i ka ndodhur një gazetari të BBC-së, i cili u transmetua drejtpërdrejt duke hapur gojën me të madhe, çka bëri që të ndjehej i turpëruar.

Prezantuesi i lajmeve, Ben Braun, gjatë transmetimit të një kronike, ishte rehatuar në karrige dhe duket se lodhja ka bërë që ai të mos e kuptojë që kronika po mbaronte dhe se duhej të përgatitej për prezantimin e tjetrës në vijim.

Kur kuptoi që kamera ishte hapur, gazetari u mundua të ndreqte me nxitim gabimin dhe menjëherë nisi të prezantonte kronikën e radhës, duke anashkaluar atë çka kishte ndodhur.

Një përdorues i Twitter komentoi: “Duket se lodhja e nivelit 4 po kap edhe prezantuesit e BBC News”.

Një tjetër kishte simpati për prezantuesin, duke thënë: “Ne si shikues, shpesh harrojmë se prezantuesit si Beni janë njerëz dhe janë njësoj si ne”.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu