Kushi: 2021 fillon mbarë me rritjen e pagës së mësuesve prej 15%

TIRANË- Viti 2021 fillon mbarë edhe me rritjen e pagës së mësuesve prej 15%.

Kështu u shpreh sot ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi, e cila theksoi se “puna e palodhur, përkushtimi dhe sakrificat e pareshtura të çdo mësuesi në vend do të kenë gjithmonë vëmendjen tonë”.

Ministrja Kushi bëri të ditur se “në vitin 2017 paga e mësuesve u rrit me 10%, në 2019 me 7% dhe në 2021 me 15%”.

No photo description available.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu