Ish-shefi i FIFA-s përfundon në spital

BERNË– Ish-presidenti i FIFA-s, Joseph Blatter u shtrua në spital, sipas një raporti nga gazeta ”Blick”.

Gjendja e 84-vjeçarit është raportuar si e rëndë, por jo kërcënuese për jetën.

Nuk ka detaje për gjendjen e tij mjekësore.

“Babai im është në spital. Ai po bëhet më mirë çdo ditë, por ka nevojë për kohë dhe pushim”, deklaroi Corinne, vajza e Blatter.

Blatter hoqi dorë nga lidershipi i FIFA në 2015.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu