Balla publikon intervistën e familjarëve të Aleks Nikajt: Drejtësia e re duhet të hetojë urdhëruesit e 21 Janarit

TIRANË- Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla deklaroi sot se “drejtësia e re duhet të marrë përgjegjësitë dhe të hetojë urdhëruesit e ngjarjes së 21 janarit”.
“Sali Berisha për 10 vite me radhë rreh gjoksin se ai është urdhëruesi i plumbave mbi popullin protestues. Për të mos harruar! 21 Janar 2011”, tha Balla, ndërsa ndau një kronikë televizive të realizuar me familjarët e Aleks Nikës, i vrarë nga plumbat e gardës në bulevard në 21 janar.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu