Hapet ura lidhëse mes Paskuqanit dhe Tiranës/ Rama: Lehtësohet lëvizja për 70 mijë banorë

TIRANË- Ura e re që lidh Paskuqanin me Tiranën u hap duke lehtësuar lëvizjen drejt kryeqytetit për 70 mijë banorë.

Kryeministri Edi Rama ndau sot pamje nga punimet për ndërtimin e kësaj ure, një vepër që lehtëson lëvizjen për 70 mijë banorë të Kamzës drejt kryeqytetit.

“Hapet ura lidhëse midis Paskuqanit dhe Tiranës. Një vepër që lehtëson lëvizjen për 70 mijë banorë të Kamzës drejt kryeqytetit. Punë jo gjumë”, tha Rama.

https://fb.watch/39yaQ73CBe/

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu