Rama inspekton punimet në Krujë: Nis puna për ndërtimin e 75 shtëpive dhe 7 pallateve

KRUJË- Kryeministri Edi Rama i shoqëruar nga ministri i Rindërtimit Arben Ahmetaj, inspektoi punimet që po kryhen në Bubq.

Rama tha se pas përfundimit të gjithë infrastrukturës nisi puna për ndërtimin e 75 shtëpive dhe 7 pallateve katërkatësh, ndërkohë që themelet e shkollës së re sapo kanë përfunduar e po hidhet pllaka e katit të parë.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu