Ngricat dhe reshjet e dëborës; Bashkia Bulqizë ndërhyn në të gjitha njësitë

Bulqizë- Reshjet e dëborës që ranë gjatë ditëve të fundit dhe temperaturat e ulëta kanë shkaktuar një situatë të vështirë në qarkullimin në pothuajse të gjitha njësitë administrative të Bashkisë Bulqizë.

Nga ana tjetër, ekipet e punës dhe borëpastrueset e Bashkisë kanë bërë një punë intensive për të hapur rrugët e bllokuara në qytet, Fushë Bulqizë, Gjoricë, Shupenzë, Zerqan, Ostren, Trebisht e Martanesh.

Sipas një njoftimi për shtyp, Bashkia Bulqizë ka ndjekur dhe po ndjek nga afër situatën kudo që ka pasur bllokim të rrugëve, duke punuar pareshtur ditën dhe natën.

Nga ana tjetër, Kryetari i Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla, përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në Facebook u bën apel të gjithë përdoruesve të automjeteve që të shmangin lëvizjet e panevojshme gjatë këtyre ditëve dhe të përdorin zinxhirë aty ku shfaqet rrezik rrëshqitjeje.

Ai thekson se Bashkia Bulqizë do të jetë në krye të detyrës 24 orë në ditë, duke iu përgjigjur çdo nevojë që mund të lind për banorët tanë.

May be an image of borë

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of borë

May be an image of borë dhe ski slope

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of borë

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing, road dhe borë

May be an image of borë

May be an image of borë dhe pemë

May be an image of road dhe borë

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of borë dhe road

May be an image of road dhe borë

May be an image of mal, borë, natyrë dhe road

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu