Dëbora dhe ngricat; Vijon prej disa ditësh puna për mirëmbajten e rrugëve në Bulqizë

BULQIZË – Ekipet e Bashkisë Bulqizë kanë vijuar punën për hapjen e rrugëve nga reshjet e dendura të dëborës që përfshinë vendin në fundjavë.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Bashkia bën me dije se mjetet borëpastruese kanë ndërhyrë deri rrugët e fshatrave më të thellë të territorit të saj, duke bërë të mundur lirimin e tyre dhe lehtësimin e qarkullimit.

Më tej, ajo informon se prej disa ditësh është vlerësuar me kujdes çdo kërkesë e administratorëve të njësive dhe kryetarëve të fshatrave, të cilët kanë njoftuar për çdo vështirësi të ndeshur pas reshjeve të dëborës dhe temperaturave të ulëta.

“Ekipet e punës vijojnë të mbeten në terren, duke hedhur kripë në rrugë të ndryshme që shfaqin probleme për lëvizshmërinë e banorëve si pasojë e ngricave”, – mbyllet postimi i Bashkisë Bulqizë në ‘Facebook’.

May be an image of borë, natyrë dhe road

May be an image of borë dhe natyrë

May be an image of natyrë, pemë dhe borë

May be an image of road

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of borë, pemë, natyrë dhe road

May be an image of natyrë, pemë, borë dhe mal

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu