Këngëtarja Dua Lipa uron 13-vjetorin e Pavarësisë së Kosovës: Nuk e harroj kurrë atë ditë

Këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa ka uruar sot Ditën e Pavarësisë së Kosovës.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, këngëtarja me origjinë shqiptare ka zgjedhur fjalët më të bukur për të uruar 13-vjetorin e Pavarësisë.

“Gëzuar Ditën Pavarësisë Kosovë! 🇽🇰🇽🇰🇽🇰🇽🇰 13 vite! Unë kurrë nuk do ta harroj kur po e shikoja në televizor teksa po ndodhte (shpallja e Pavarësisë), kur jetoja në Prishtinë. Drithëron, drithëron, drithëron energjia e qytetit! E paharrueshme… krenare të shoh sa larg kemi arritur dhe sa larg do të shkojmë! ❤️”, – shkruan këngëtarja shqiptare.

View this post on Instagram

A post shared by DUA LIPA (@dualipa)

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu