Reshjet e dëborës në Bulqizë/ Bashkia: Të gjitha rrugët e njësive administrative të hapura, vijon puna në disa fshatra

BULQIZË – Ekipet e Bashkisë Bulqizë kanë vijuar punën për hapjen e rrugëve nga reshjet e dendura të dëborës që përfshinë vendin gjatë fundjavës që lamë pas.

Përmes një njoftimi në rrjetet sociale, Bashkia bën me dije se të gjitha qendrat e njësive administrative janë të kalueshme lirisht, ndërsa aktualisht po punohet për hapjen e rrugëve të vetëm disa fshatrave, banorët e të cilëve kanë vështirësi në qarkullim.

“📍BULQIZË–❄Ekipet e Bashkisë Bulqizë kanë vazhduar punën në çdo zonë të thellë për hapjen e rrugëve pas reshjeve që kanë rënë. Të gjitha qendrat e Njësive Administrative në Bulqizë janë të hapura. Puna po vijon edhe për hapjen e rrugëve të vetëm disa fshatrave, banorët e të cilëve kanë vështirësi në qarkullim”, – shkruhet në postimin e Bashkisë.

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of natyrë dhe borë

May be an image of borë

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of natyrë, borë dhe ski slope

May be an image of natyrë, pemë, borë dhe road

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu