Bulqiza kujton sot 57-vjetorin e krijimit të ekipit të futbollit ‘Minatori’

BULQIZË – Bashkia Bulqizë ka organizuar sot një aktivitet me rastin e 57-vjetorit të krijimit të ekipit të futbollit ‘Minatori’.

Aktiviteti u zhvillua në formën e një kampionati, ku morën pjesë ekipe futbolli nga të gjitha njësitë administrative të bashkisë.

Përmes një postimi në ‘Facebook’, Bashkia bën me dije se vendin e parë e zuri ekipi i Njësisë Administrative Shupenzë, ndërs të dytin ai i Fushë-Bulqizës.

Postimi i Bashkisë Bulqizë:

57 vjet pas krijimit të ekipit të futbollit Minatori, të rinj nga të gjitha njësitë administrative të Bashkisë Bulqizë zhvilluan një mini-kampionat futbolli.

Në kujtim të 18 shkurtit 1964, datë kjo që shënoi krijimin e ekipit të futbollit #Minatori, që më pas u quajt 18 Shkurti e sot #KFBulqiza, “Drejtoria e Arsimit, Kulturës, Turizmit, Rinisë Sportit, Teknologjisë së Informacionit dhe Komunikimit” mblodhi ekipet e të gjitha njësive.

Mini-kampionati u fitua nga ekipi i NjA #Shupenzë, ndërsa në vend të dytë u rendit ekipi i NjA #FushëBulqizë.

May be an image of 8 njerëz dhe people standing

May be an image of 5 njerëz dhe people standing

May be an image of 1 person dhe standing

May be an image of 2 njerëz dhe people standing

No photo description available.

May be an image of 3 njerëz, people standing, people playing football dhe bar

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe people playing sports

May be an image of 11 njerëz dhe people standing

May be an image of një ose më shumë njerëz dhe people standing

May be an image of 1 person dhe standing

May be an image of 1 person, standing dhe playing a sport

May be an image of 1 person dhe standing

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu