Bulqiza ka talente; Alla vlerëson nxënësit që morën pjesë në ekspozitën “Miniera në penelin e një nxënësi”

BULQIZË- Kryetari i Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla, priti në zyrën e tij nxënësit pjesëmarrës në ekspozitën e pikturës “Miniera në penelin e një nxënësi”.

Ky aktivitet u zhvillua në kuadër të Ditës së Minierës e cila mbahet me 18 shkurt.

Gjatë këtij takimi Alla i falenderoi nxënësit, të cilët me punimet e tyre i dhanë një dimension tjetër ditës së minierës së Bulqizës dhe shpërndau 20 certifikata për pjesëmarrësit.

Punimet më të mira të kësaj ekspozite u vlerësuan me çmime simbolike.

“Çmimin e parë e mori Denisa, nga shkolla “Asllan Keta” në Fushë Bulqizë. Të dytat u renditën Anakeda nga Gjimnazi Arbëria dhe Enki nga shkolla 9-vjeçare “Ibrahim Daçi”, Shupenzë. Në vendin e tretë u renditën Ana nga shkolla 9-vjeçare “Xhevdet Doda” dhe Elionida nga shkolla 9-vjeçare “Shefqet Tançi”, shkruhet në njoftimin e Bashkisë.

May be an image of një ose më shumë njerëz, people sitting dhe E brendshme

May be an image of 3 njerëz, people sitting dhe people standing

May be an image of 3 njerëz dhe people standing

May be an image of 3 njerëz, people standing dhe E brendshme

May be an image of 3 njerëz, people standing dhe E brendshme

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe E brendshme

May be an image of 2 njerëz, people standing dhe E brendshme

May be an image of 3 njerëz dhe people standing

May be an image of 4 njerëz, people standing dhe E brendshme

May be art of 6 njerëz dhe E brendshme

 

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu