A do të jenë Xhafaj, Bushati e Lleshaj pjesë e listës së PS-s në zgjedhjet e 25 prillit? Pëgjigjet Rama

TIRANË- Kryeministri Edi Rama këtë të martë ka theksuar se në lidhje me personat që do të jenë pjesë e listës së kandidatëve përgjegjësinë kryesore e kanë drejtuesit e qarqeve.

Shefi i qeverisë i pyetur nga gazetarët se nëse do të jenë ish ministrat Xhafaj, Lleshaj, Bushati pjesë e listës, duke theksuar se janë përgjegjësit e qarqeve që e kanë në dorë dhe përzgjedhjen e emrave.

“Nuk është askush i ndryshëm nga tjetri, të gjithë janë në trupën ku do të bëhet seleksioni, drejtuesit e qarqeve kanë përgjegjësinë për të propozuar  skuadrën e qarkut, pastaj do të vendosë Kryesia,. Pres propozimet e tyre të cilët duhet të bëjnë me përgjegjësi të madhe skuadrat dhe pastaj në Kryesi do të bëhet miratimi”, tha Rama.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu