Kampionati Kombëtar i Debatit/ Kushi: Mundësi për të rinjtë për të zhvilluar mendimin kritik

TIRANË- Ministrja e Arsimit, Sportit dhe Rinisë, Evis Kushi mori pjesë sot në prezantimin e projektit “Re-Debate 5.1” – Kampionati Kombëtar i Debatit.

Kushi bëri të ditur se në fokus të këtij projekti, i kthyer tashmë në traditë, është zhvillimi i mendimit kritik dhe vlerave të qytetarisë aktive.

Sipas ministres Kushi, përvoja të tilla për nxënësit kontribuojnë drejtpërdrejt në formësimin e kulturës së debatit dhe zhvillimin e shëndetshëm të shoqërisë sonë.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu