Alla takim me banorët e Gjoricës: Për herë të parë ujësjellësi i ri do të sigurojë ujë të rrjedhshëm

BULQIZË- Kryetari i Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla, ishte ditën e sotme në Gjoricë, ku zhvilloi një takim me banorët e zonës.

Alla u shpreh se kurrë më parë Gjorica nuk kishte pasur kaq shumë vëmendje.

Alla tha se janë një sërë projektesh si kanalet vaditëse, regjistrimi fillestar i pronave, rruga e Arbrit dhe rruga Ura e Çerenecit-Zgosht (Librazhd), të cilat do të lehtësojnë jetën e banorëve të Gjoricës por edhe të gjithë qarkut.

Gjithashtu Alla tha se ujësjellësi i ri do të sigurojë për herë të parë ujë të rrjedhshëm për banorët e Gjoricës.

“Me 25 prill, mbështetja e Gjoricës do të jetë e padiskutueshme”, u shpreh Alla.

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of 1 person dhe ambiente të jashtme

May be an image of 1 person, ambiente të jashtme dhe pemë

May be an image of 1 person, standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of 3 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of 1 person, mjekër, standing, këpucë dhe ambiente të jashtme

May be an image of 3 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

May be an image of 6 njerëz, people standing dhe ambiente të jashtme

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu