Nis vaksinimi i operatorëve turistikë në Durrës e Gjirokastër

DURrËS- Ka nisur ditën e sotme procesi i vaksinimit të operatorëve turistikë në Durrës.

Vetëm ditën e sotme, në Durrës janë regjistruar 450 persona nga personeli i hoteleve dhe restoranteve, të cilët do të marrin vaksinën kineze Sionac.

Ndërkohë, ditën e nesërme pritet të fillojë vaksinimi i operatorëve turistikë edhe në Kukës, ndërsa të hënën në Krujë.

Paralelisht me Durrësin ka nisur procesi i vaksinimit edhe për operatorët turistikë në Gjirokastër.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu