Kursi këmbimit/ Leku humb terren në raport me euron dhe dollarin

TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën dollari amerikan  forcoi pozitat me 0,23 lekë, krahasuar me një ditë më parë, ndërsa monedha europiane, euroja u forcua me 0,01 lekë.

Sipas kursit zyrtar të Bankës së Shqipërisë, monedha e gjelbër amerikane këmbehet me 102.13 lekë, ndërsa euro u këmbye me 123.23 lekë.

Ndërsa paundi britanik është nënçmuar me 0.08 lekë duke u këmbyer në kuotën e 141.70 lekëve.

Franga zvicerane është forcuar sot me 0,09 lekë dhe këmbehet me 111,58 lekë.

Banka e Shqipërisë, bën të ditur se kursi i këmbimit është i qëndrueshëm dhe brenda pritshmërive të BSH-së.
Monedha Kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar Amerikan USD 102.13 +0.23
Euro EUR 123.23 +0.01
Poundi Britanik GBP 141.70 -0.08
Franga Zvicerane CHF 111.58 +0.09
Jeni Japonez (100) JPY 94.23 -0.36
Dollari Australian AUD 79.32 -0.05
Dollari Kanadez CAD 82.30 +0.49
Korona Suedeze SEK 12.14 -0.03
Korona Norvegjeze NOK 12.30 +0.02
Korona Daneze DKK 16.58 0.00
SDR SDR 146.77 +0.51
Ari(OZ 1) XAU 181828.45 +436.26
Argjend(OZ 1) XAG 2679.94 +20.35
Juani Kinez (onshore) CNY 15.75 +0.03
Juani Kinez (offshore) CNH 15.76 +0.03
Lira Turke TRY 12.41 +0.14

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu