Kursi i Këmbimit/ Leku i qëndrueshëm ndaj valutave kryesore

TIRANË- Në tregun e këmbimit valutor vendas, të martën, leku shënoi qëndrueshmëri ndaj valutave kryesore, euros dhe dollarit amerikan, ndërsa humbi terren me paundin britanik, krahasuar me një ditë më parë.

Sipas kursit të Bankës së Shqipërisë, dollari këmbehet sot me 102.11 lekë, me një nënçmim të lehtë prej 0.02 lekë të monedhës amerikane.

Euro këmbehet me 123,23 lekë, me të njëjtën sa një ditë më parë.

Ndërsa paundi britanik u forcua me 0.13 lekë dhe këmbehet 141.83 lekë.

Franga zvicerane këmbehet me 111.57 lekë, me një rënie tëlehtë prej 0.01 lekë, krahasuar me fillim javën./atsh

Monedha kryesore Lekë për njësi të monedhës së huaj
Dollar amerikan USD 102.11 -0.02
Euro EUR 123.23 0.00
Poundi Britanik GBP 141.83 +0.13
Franga Zvicerane CHF 111.57 -0.01
Jeni Japonez (100) JPY 93.76 -0.47
Dollari Australian AUD 79.09 -0.23
Dollari Kanadez CAD 82.31 +0.01
Korona Suedeze SEK 12.19 +0.05
Korona Norvegjeze NOK 12.35

+0.05

Korona Daneze DKK 16.58 0.00
SDR SDR 146.66 -0.11
Ari(OZ 1) XAU 180326.26 -1,502.19
Argjend(OZ 1) XAG 2649.75 -30.19
Juani Kinez (onshore) CNY 15.75 0.00
Juani Kinez (offshore) CNH 15.76 0.00
Lira Turke TRY 12.48 +0.07

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu