Bulqizë/ Nis asfaltimi i rrugës së Lagjes së Nënstacionit, Alla: Puna për një Bulqizë krejt ndryshe vazhdon

BULQIZË – Ka nisur sot asfaltimi i rrugës në Lagjen e Nënstacionit në Bulqizë.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë Krytari i Bashkia Bulqizë, Lefter Alla, i cili përmes një postimi në rrjetet sociale shkruan se ky është një projekt i rëndësishëm që jo vetëm do t’i japë një pamje tjetër kësaj lagjeje, por edhe do të lehtësojë kalimin e banorëve dhe automjeteve.

Ndërkohë vetë Bashkia Bulqizë shprehet se vijon ta vlerësojë përmirësimin e infrastrukturës rrugore si një prioritet të punës së saj.

Postimi i kryebashkiakut Alla:

#SkaKohëPërPushim
Më shumë se i lumtur për çdo punë të mirë që bëjmë për komunitetin!🤗
✅Nis sot #asfaltimi i rrugës në Lagjen e Nënstacionit.📍
✅Një projekt që do t’i japë jo vetëm një pamje tjetër kësaj lagjeje, por edhe do të lehtësojë kalimin e banorëve dhe automjeteve.
👉Puna jonë për një Bulqizë krejt ndryshe vazhdon!
#BulqizaJonë❤️
#BashkiaBulqizë🌹

May be an image of 2 njerëz, people standing, pemë dhe road

May be an image of 1 person dhe ambiente të jashtme

May be an image of road dhe pemë

May be an image of një ose më shumë njerëz, people standing, pemë dhe road

May be an image of road, pemë dhe natyrë

May be an image of qiell, pemë dhe road

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of road dhe pemë

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu