Bulqizë/ Përfundon shtresa e parë asfaltike e rrugës së lagjes Kole, Alla: Të vendosur për ta ndryshuar Bulqizën

BULQIZË – Bashkia Bulqizë vazhdon punën për përmirësimin e infrastrukturës rrugore.

Kryetari i Bashkisë, Lefter Alla ka vizituar sot nga afër punimet që po kryhen në rrugën e lagjes ‘Kole’ në Qytetin e Vjetër, ku sapo ka përfunduar shtresa e parë asfaltike e saj.

Alla e ka vlerësuar përmirësimin e infrastrukturës rrugore si një ndër prioritetet e punës së tij, duke planifikuar ndërhyrje në të gjitha njësitë administrative.

Postimi i kryebashkiakut Alla:

📍Banorët e Lagjes #KOLE në Qytetin e Vjetër do t’i kenë më të lehta lëvizjet ditore.🤗
✅Sapo përfundoi shtresa e parë asfaltike e rrugës së kësaj lagjeje, për të vijuar më tej me realizimin e plotë të saj dhe me rrugë të tjera në të gjitha njësitë administrative.
👉Të vendosur për ta ndryshuar Bulqizën.☀
#BulqizaJonë❤
#SkaKohëPërPushim🌹

May be an image of 2 njerëz, people standing, pemë dhe ambiente të jashtme

May be an image of road, natyrë dhe pemë

May be an image of natyrë, road dhe pemë

/Bulqiza.info/

Si ndryshoi rruga brenda një dite? Alla i kënaqur me punën në Lagjen e Nënstacionit

Nisin punimet për rikonstruksionin e rrugës së lagjes Allmete në Bulqizë, Alla: Së shpejti me asfalt

Bulqizë/ Nis puna për rregullimin e infrastrukturës rrugore në Unazën e Vjetër të qytetit

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu