Bulqizë/ Drejt përfundimit asfaltimi i rrugës në Allmete; Alla: Të përkushtuar për përmirësimin e infrastrukturës

BULQIZË – Një tjetër rrugë në Bulqizë po shkon drejt përfundimit të shtrimit me asfalt. Bëhet fjalë për rrugën në lagjen Allmete në Qytetin e Vjetër, asfaltimi i së cilës ka mbërritur në fazën përfundimtare.

Përmes një postimi në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, kryebashkiaku Lefter Alla ka postuar fotografi nga kjo rrugë, duke premtuar se Bashkia Bulqizë do të përkushtohet maksimalisht për ta ndryshuar rrënjësisht atë dhe për të bërë më të mirën për komunitetit.

Prej ditësh Alla ka postuar fotografi nga disa rrugë, në të cilat po punohet paralelisht për t’i asfaltuar. Ai e ka shpallur përmirësimin e infrastrukturës rrugore si një ndër prioritetet e punës së tij.

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of pemë dhe road

May be an image of pemë, qiell dhe road

May be an image of ambiente të jashtme

May be an image of ambiente të jashtme dhe pemë

May be an image of bar, road dhe pemë

May be an image of road, pemë, natyrë dhe bar

May be an image of road dhe pemë

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu