Bulqizë/ Ujësjellës dhe kanal vaditës njëkohësisht; Alla inspekton punimet: Një tjetër premtim i bërë realitet

BULQIZË – Kryetari i Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla, i shoqëruar edhe nga Deputeti i Qarkut Dibër, Halil Jakimi, ka inspektuar sot nga afër ecurinë e punimeve për ndërtimin e ujësjellësit Tuçep-Çerenec.

Punimet në këtë vepër infrastrukturore, e cila do të mundësojë furnizimin 24 orë me ujë të pijshëm të banorëve të këtyre zonave, po vijojnë paralelisht me ato për ndërtimin e kanalit vaditës.

Teksa u shpreh se së shpejti banorët do t’u gëzohen dy investimeve jetësore për ta, Alla shtoi ndër të tjera gjatë vizitës së tij se ky është një tjetër premtim i bërë realitet, e që iu paraprin investimeve të tjera në të gjithë territorin e Bashkisë Bulqizë.

“I lumtur!🤗
✅Një tjetër investim i dëshiruar ndër dekada nga banorët dhe që tashmë po bëhet realitet.🥰
✅Bashkë me deputetin Halil Jakimi, pamë nga afër punimet që po kryhen për ndërtimin e #Ujësjellësit #Tuçep-Çerenec, të cilat po ecin paralelisht me ndërtimin e kanalit vaditës.📍
🔜Së shpejti, banorët e zonës do t’u gëzohen dy investimeve jetësore për ta: #KanaliVaditës dhe #ujësjellësi Tuçep-Çerenec.🌟🙏
👉Puna për të ndryshuar jetën e çdo banori të Bulqizës do të vazhdoj pa ndërprerje”, – shkruan Alla në postimin e tij.

May be an image of 1 person, standing, pemë dhe mal

May be an image of 2 njerëz, pemë dhe ambiente të jashtmeMay be an image of 1 person dhe ambiente të jashtmeMay be an image of pemë dhe ambiente të jashtmeMay be an image of 2 njerëz, people standing, pemë dhe roadMay be an image of natyrë, pemë dhe roadMay be an image of 1 person, standing, pemë dhe roadMay be an image of ambiente të jashtme dhe pemëMay be an image of duke qëndruar, pemë, natyrë dhe roadMay be an image of ambiente të jashtmeMay be an image of ambiente të jashtme

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu