‘Java Olimpike’ në Bulqizë; Shpallen nxënësit fitues të Kampionatit të Shahut

BULQZË – Në kuadër të ‘Javës Olimpike’, Bashkia Bulqizë, në bashkëpunim me Zyrën vendore të arsimit parauniversitar, organizuan me shkollat e Bashkisë Bulqizë kampionate shahu, volejbolli dhe futbolli.

Në fazën finale të konkurseve të hapura në kuadër të Javës Olimpike, u finalizua sot kampionati i Shahut.

Ky kampionat u përmbyll me fitues të vendit të parë nxënësin Rakip Hoxha, dhe në vendin e dytë nxënësi Emiliano Skënderaj.

Për nxënësit fitues u shpërndanë certifikata vlerësimi.

“Arsimi është prioritar dhe çdo angazhim në këtë fushë është një angazhim drejt një të ardhmje më të mirë”, – shkruhet në postimin e Bashkisë Bulqizë në ‘Facebook’.

May be an image of 5 njerëz dhe people standing

May be an image of 4 njerëz dhe people standingMay be an image of 7 njerëz, people standing dhe text that says 'adidas S'May be an image of 5 njerëz dhe people standingMay be an image of një ose më shumë njerëz, people standing dhe E brendshmeMay be an image of 1 person, sitting, chess dhe E brendshmeMay be an image of një ose më shumë njerëz, people sitting dhe E brendshmeMay be an image of 3 njerëz, people sitting, people standing dhe E brendshmeMay be an image of 4 njerëz, people standing dhe E brendshmeMay be an image of 3 njerëz, people standing dhe E brendshmeMay be an image of 1 person dhe standingMay be an image of 1 person, sitting, chess dhe E brendshmeMay be an image of 2 njerëz, people sitting, chess dhe E brendshmeMay be an image of 1 person, sitting dhe E brendshme

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu