Mbyllet viti shkollor 2020-2021 për arsimin parauniversitar

Ilustrim

TIRANË- Ditën e sotme mbyllet viti shkollor 2020-2021 për arsimin parauniversitar ndërsa maturantët vazhdojnë provimet përfundimtare deri më 30 qershor.

Ky vit shkollor ishte i pazakontë, për shkak të pandemisë së COVID, ku mësimi u zhvillua kryesisht online, ndërsa nuk dihet ende se si do të vijojë procesi i mësimdhënies për sezonin e ri shkollor.

Ndërkohë që nxënësit e shkollave 9-vjeçare dhe gjimnazet do të nisin vitin e ri shkollor më 13 shtator.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu