Goditi presidentin francez, 28-vjeçari mund të dënohet me 4 muaj burg

28-vjeçari i cili goditi me shuplakë presidentin francez mund të qëndrojë 4 muaj në burg.

Lajmin e bënë të ditur autoritet franceze ku gjithashtu thuhet se prokurorët po kërkojnë tashmë që 28-vjeçari të kalojë 18 muaj në burg por me gjykim të shkurtuar përfiton 4 muaj.

“I riu ka pranuar gjatë seancave se e qëlloi kreun e shtetit dhe se ka shqiptuar fjalë denoncuese politike”, tha prokurori publik Alex Perrin në një deklaratë.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu