Ndeshja e parë e çerekfinales së EURO 2020, Zvicra barazon Spanjën me golin e Xherdan Shaqirit (VIDEO)

Prej orës 18:00 po luhet ndeshja e parë e çerekfinales së EURO 2020 midis Zvicrës dhe Spanjës.

Në këtë ndeshje nuk kanë munguar as golat, ku për Zvicrën ka shënuar lojtari shqiptar Xherdan Shaqiri, i cili është edhe kapiten i kësaj skuadre pas mungesës së shqiptarit tjetër Granit Xhaka.

Për Spanjën ka shënuar Jordi Alba me një goditje të fortë në hyrje të zonës e çoi topin në rrjetë me një autogol të Zakaria.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu