Zgjidhet goli më i bukur i Euro 2020; ja nga sa metra largësi u shënua (VIDEO)

UEFA hapi dje votimin për të përzgjedhur golin më të bukur të EURO 2020 dhe me 800 mijë vota e fitoi ai i Patrick Schick.

Sulmuesi i Republikës Çeke realizoi kundër Skocisë në ndeshjen e parë në grupe mes këtyre skuadrave.

Schick tentoi me një gjuajtjeje të kalibruar nga 50 metra, duke parë edhe daljen e portierit.

/Bulqiza.info/

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu