Alla uron besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit: Begati e mirësi për të gjithë

BULQIZË- Kryetari i Bashkisë Bulqizë, Lefter Alla ka uruar ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

Alla tha se në këtë ditë të shenjtë, lutemi për sa më shumë shëndet për të sëmurët, furnizim për njerëzit në nevojë, ngrohtësi për jetimët, begati e mirësi për të gjithë shqiptarët kudo që janë dhe paqe për Atdheun tonë.

“Të dashur bashkëqytetarë,

Besimtarët myslimanë në mbarë botën festojnë festën e Kurban Bajramit.

Në këtë ditë të shenjtë, lutemi për sa më shumë shëndet për të sëmurët, furnizim për njerëzit në nevojë, ngrohtësi për jetimët, begati e mirësi për të gjithë shqiptarët kudo që janë dhe paqe për Atdheun tonë!

Miqësisht,

Lefter Alla

Kryetar i Bashkisë Bulqizë”- shkruan Alla në “Facebook”.

Mund të jetë një imazh i teksti

Atmosferë Kurban Bajrami në të gjithë Bulqizën; Alla merr pjesë në disa nga aktivitetet e prerjes së kurbanëve në disa teqe (FOTO)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu