Rama uron besimtarët: Gëzuar Kurban Bajramin

TIRANË- Kryeministri Edi Rama ka uruar ditën e sotme të gjithë besimtarët myslimanë për festën e Kurban Bajramit.

“Gëzuar Kurban Bajramin” shkruan Rama, teksa e shoqëron me një emoji të flamurit shqiptarë dhe të xhamisë.

Ndërkohë mëngjesin e sotëm mijëra besimtarë në ttë gjithë vendin kanë falur namazin e Kurban Bajramit dhe kanë uruar njëri tjetrin më shumë paqe e begati.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu