Ish-krerët e UÇK-së dalin sot para Gjykatës Speciale; kur pritet të nisi seanca

HAGË- Ish-krerët e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, do të dalin këtë të mërkurë para Gjykatës Speciale.

Seanca është planifikuar të nisi në orën 14:30.

Para gjykatës do të dalin ish-presidenti Hashim Thaçi, ish-kryetari i PDK-së dhe ish-kryeparlamentari Kadri Veseli, Jakup Krasniqi dhe Rexhep Selimi.

Ata po akuzohen se si drejtues të UÇK-së kishin kryer krime kundër njerëzimit gjatë luftës në Kosovë.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu