Greqia nuk gjen qetësi, goditet nga një tjetër tërmet

ATHINË- Greqia është goditur ditën e sotme nga një tërmet tjetër, epiqendra e të cilit ishte në ishullin e Nisyros.

Tërmeti ishte me magnitudë 4 ballë dhe sipas Institutit Gjeodinamik lëkundjet u regjistruan në oeën 16:23, duke u përqëndruar në 27 kilometra në jug-jugperëndim të ishullit të Nisyros dhe në një thellësi fokale prej 17.5 kilometrash

Tërmeti është vazhdim i aktivitetit sizmik  që po zhvillohet në zonën më të gjerë të Nisyros gjatë ditëve të fundit, i cili monitorohet nga sizmologët.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu