Rama i jep lamtumirën Merkelit si kancelare në vendin tonë: Shpresoj të na vizitosh sërish kur të kesh kohë

TIRANË- Kryeministri Edi Rama, është kujdesur që ta shoqërojë personalisht kancelaren Angela Merkel deri në aeroport.

Rama e falenderoi dhe e ftoi kancelaren që të vijë sërish në Shqipëri kur ajo të ketë kohë të lirë.

Pjesë nga biseda:

Rama: Gjithçka në rregull?

Merkel: Cdo gjë është në rregull.

Merkel: Tani, shpresoj të takohem në Ljubljana, Sllovenia.

Rama: Shpresoj që të na vizitosh kur te jesh totalisht e lirë.

Merkel: Po, por do më shikosh fillimisht në Ljubljana.

Rama: Po sigurisht.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu