Kurtit nuk i ndahen telashet! Deputeti e kërcënoi me jetë, kryeministri shkon e dëshmon (FOTO)

PRISHTINË– Ish-kandidati për deputet nga radhët e Nismës Socialdemokrate, Haxhi Hoti, dy vite më parë, shkruajti një postim në rrjetet sociale ku kërcënonte Kurtin se në rast se nuk e lëshonte Kosovën, do të vritej.

Kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, ka mbërritur sot në ambientet e Gjykatës për të dëshmuar lidhur me kërcënimin e tij me jetë nga Haxhi Hoti.

Sot, Kurti është thirrur nga Gjykata për të dëshmuar lidhur me rastin, e i është përgjigjur pyetjeve të prokurores dhe avokatëve.

Kujtojmë që Hoti pas postimit në rrjetet sociale është arrestuar nga autoritet kosovare për kërcënim për jetën.

Albin Kurti në Gjykatë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu