Mbeti i bllokuar në një minierë në Bulqizë, zbulohet emri i teknikut 61-vjeçar

BULQIZË- Është zbuluar identiteti dhe mosha e shtetasit të bllokuar në një minierë në Bulqizë pas shembjes së një masivi kromi.

Sipas burimeve për Fax News, bëhet e ditur se shtetasi i bllokuar është Muharrem Plaku, 61-vjeç.

Grupi i avari-shpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit që dyshohet se ka mbetur në galeri.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendngjarje për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu