Shembet masivi i mineralit në një minierë në Bulqizë, mbetet i bllokuar një punonjës

BULQIZË- Një tjetër incident ka ndodhur ditën e sotme në një minierë në Bulqizë.

Në një nga minierat ka pasur një shembje të një masivi minerali dhe dyshohet se ka mbetur i bllokuar në galeri një punëtor.

Grupi i avari-shpëtimit të minierave po punojnë për pastrimin e galerisë dhe ardhjen në ndihmë të punëtorit që dyshohet se ka mbetur në galeri.

Grupi hetimor vijon hetimet në vendngjarje për zbardhjen e shkaqeve të ngjarjes.

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu