Bashkia Bulqizë fillon përgatitjet për situatën dimërore! Nis pastrimi nga Zalli deri në Fushë-Bulqizë (FOTO)

BULQIZË- Ekipet e Bashkisë Bulqizë, kanë nisur punimet për përgatitjet për situatën dimërore, me qëllim shmangien e përsëritjes së përmbytjeve të viteve të shkuara.

Bashkia Bulqizë njofton se prej disa ditësh po punohet në Zallin nga fshati Koçaj, deri në Fushë Bulqizë.

Punimet i ndoqi nga afër edhe kryebashkiaku, Lefter Alla, i cili bëri të ditur se aksioni do të vijojë në të gjitha ato vende ku më parë janë ndeshur problematika të ngjashme.

Mund të jetë një imazh i një ose më shumë persona, njerëz në këmbë, pemë dhe natyraMund të jetë një imazh i 3 persona, njerëz në këmbë, pemë dhe ambiente të jashtmeMund të jetë një imazh i 1 person, në këmbë, pemë dhe ambiente të jashtmeMund të jetë një imazh i ambiente të jashtme

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu