Granit Xhaka i jep fund karierës me kombëtaren, ndan me ndjeksit letrën emocionuese

TIRANË – Futbollisti i njohur dhe shumë i talentuar Taulant Xhaka, i ka dhënë fund ditën e sotme karierës së tij me kombëtaren tonë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë ai nëpërmjet një postimi në rrjetin social ‘Instagram’, ku në një letër të veçantë ai kishte treguar edhe arsyen se përse e kishte marrë këtë vendi të vështirë sipas tij.

Ai shkruan se disa shkaqe familjare dhe lëndime që ka pasur, e kanë penguar për të luajtur me kombëtaren. Ndërkohë që shton se tani koha ka ardhur që stafetën ta trashëgojë brezi i ri.

Në postimin e tij ai nuk ka harruar pa falënderuar edhe tifozët që kanë mbështetur skuadrën, trajnerët që e kanë stërvitur dhe familjen e tij.

View this post on Instagram

A post shared by Taulant Xhaka (@tx.34)

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu